Macedonian  SX-921S Целосно автоматско серво-погон машина за маска за еднократна употреба, кинески производител


SX-921S Целосно автоматско машина за маскирање на авион за еднократна употреба серво погон
Карактеристики: Главна машина (автоматско преклопување / вметнување на мост на носот / ултразвучно фузирање на рабовите на листот / сечење на листот) во комбинација со машина за заварување на ушната линија со броење и редење. Надградената машина е 7 серво наместо цилиндерот, перформансите на машината се постабилни, ниски трошоци за одржување. Помала големина заштедува простор, им го олеснува инсталирањето на клиентите.
-------------------------------------------------- ------------------------------------------
Параметри: Модел: SX-921S
(1) Големина на машината: долга 4210мм * ширина 2280мм * висока 1985 година
(2) Вкупна тежина на машината: околу 2300KG
(3) Спецификации за маска за производство: 175мм * 95мм (возрасен)
(4) Брзина на производство: 90 парчиња / мин (над 5400 парчиња / час)
(5) Напојување: еднофазен AC 220V 50HZ 9,8KW
(6) Извор на воздухот: 5 - 7bar (снабдување со воздух над 180L / мин)
(7) Метод на контрола: PLC контрола + работа со екран на допир
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----
спецификации за маска: максимум 3 слоја, 175мм * 95мм.
спецификации на суровина: Надворешниот слој е неопходен водоотпорен неткаен што секогаш сина боја, ---- 195мм * 36гр, Среден растопен - - 195мм ширина * 28г, Внатрешниот слој е нормален неткаен --- 200мм * 18гр . Тенката гумена лента во маската за да ја поправите на мостот на носот, општи спецификации: 110мм * 0,80мм итн
-------------------------------------------------- --------------------------------------------------
Потрошувачка на електрична енергија на машината во киловати: 10 kw * 16-20 часа на ден (максимум 20 часа). друга потрошувачка секој месец може да се занемари!
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -
За еднократна употреба рамен медицински маски за употреба по дезинфекција!
СОВИД-19, Вухан коронавирус. Производство на цилиндрични / медицински тро-слој заштитни маски за еднократна употреба. хируршка машина за правење маски за лице.

SX Automation Equipment Co., Ltd

Major Products: 

Fully Automatic Disposable Non-Woven Medical Mask Machine

Fully Automatic Screen Printing/Hot Stamping Equipment

Fully Automatic Heat Transfer/ Pad Printing Machine  

Fully Automatic Assembly Line

Fully Automatic Leak Detection Mechanism

Factory Address: No 379 ChangFeng Street, GuangMing New District, ShenZhen, GuangDong, China.


Contact: Lillian Zhang  (International Business Developer)

Tel 0086-13357135557

Whatsapp: +86 13357135557

Wechat: foreverDforever

Email: lillian@sxautomatione.com


Contact: Lisa (International Sales)

Email: lisa@sxautomatione.com

https://www.sxautomatione.com