Macedonian  SXAE-pk922 3-слојна рамна линија за производство на медицинска маска за еднократна употреба, кинески производител

Опрема за опрема :
 Високо-автоматска линија за производство на машина со маски за рамни рамки со голема брзина која произведува маски за еднократна употреба на рамен уво, вклучително и автоматско пренесување на суровини / сечење на ленти за мостови на носот / заварување на маска / преклопување / Ултразвучно фузија / обликување / сечење на листови / автоматско обратна маска / пренесување на листот за маска / заварување на ушната јамка / прицврстување / автоматско пренесување на готовиот производ. Автоматско пренесување на суровини → автоматско преклопување → автоматско вметнување на мостот на носот → ултразвучно фузирање на рабовите на листот → сечење на листот → Пренесување на полу-готов производ → Полу-готовиот производ е поделен на два канала → Полу-готов пренесување на производи → Полу-готови производот е обратен → Заварување на ушната лента direction Упатство на ушната лента (навнатре) → Завршено производство на маска → Пребројување и редење (може да се постави произволно помеѓу 1-100 п.п.)
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -
1. спецификации за маска: максимум 4 слоја, 175мм * 95мм
2. спецификации на суровини: PPSB ---- 200mm * 36g, ткаена ткаена ткаенина ---- 195mm * 28g, PPSB ---- 195mm * 18g, жица за нос ---- Единечен универзален универзален тип Главни параметри :
 ⑴ внатрешна или надворешна јамка за ушите по избор
Dimensions димензии на машината: 6900 * 3600 * 2000мм
Weight машина тежина : 1900KG ⑷ спецификација на маска : 175 mm * 95mm (возрасни) ⑸ брзина: над 90pc / мин (најмалку 5500pc / час) supply напојување : AC 220V 50HZ 12KW ⑺ компресиран воздушен притисок : 5 - 7bar supply Снабдување со воздух над 350L / min
Control PLC контрола + операција на екран на допир, кинески и англиски операции
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----
Биди здрав! рамни медицински маски за еднократна употреба за употреба по дезинфекција!
Вухан коронавирус. единечна неткаена машина за маски за лице. Опрема за производство на маски за врзување. хируршка машина за правење маски за лице.

SX Automation Equipment Co., Ltd

Major Products: 

Fully Automatic Disposable Non-Woven Medical Mask Machine

Fully Automatic Screen Printing/Hot Stamping Equipment

Fully Automatic Heat Transfer/ Pad Printing Machine  

Fully Automatic Assembly Line

Fully Automatic Leak Detection Mechanism

Factory Address: No 379 ChangFeng Street, GuangMing New District, ShenZhen, GuangDong, China.


Contact: Lillian Zhang  (International Business Developer)

Tel 0086-13357135557

Whatsapp: +86 13357135557

Wechat: foreverDforever

Email: lillian@sxautomatione.com


Contact: Lisa (International Sales)

Email: lisa@sxautomatione.com

https://www.sxautomatione.com